НМЛ управлінської діяльності та забезпечення якості освіти





МЕТОДИЧНИЙ КЛАСТЕР у рамках проєкту «Соціальне партнерство – майстерня майбутнього»

8 черв. 2021
8 червня відбувся методичний кластер.

Відповідно до плану роботи кафедри освітньої політики КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» з метою координації діяльності центрів професійного розвитку  педагогічних працівників 8 червня відбувся методичний кластер. Захід проводився у рамках проєкту науково-методичної лабораторії соціального партнерства та міжнародної діяльності «Соціальне партнерство – майстерня майбутнього».

Участь у кластері взяло 40 педагогічних працівників, серед яких представники 17 центрів професійного розвитку педагогічних працівників Одещини.  Модерували захід Г. Болдирєва, завідувачка науково-методичної лабораторії соціального партнерства та міжнародної діяльності і М. Гриньова, методист лабораторії.

Кластер в освіті визначається як система співпраці, взаємопов'язаних тісних зв’язків між науковими і освітніми закладами. Задля моделювання алгоритму соціального партнерства центрів професійного розвитку педагогічних працівників велике значення має врахування їх ролі в професійному розвитку педагогів у контексті компетентнісного підходу. Саме це питання було розкрито в ході виступу Л. Задорожної, ректора КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», к.ф.н.

Про особливості організації курсів підвищення кваліфікації у 2022 році  та співпрацю з центрами професійного розвитку педагогічних працівників розповіла завідувачка відділу професійної підготовки та післядипломної освіти академії О. Котенко. Основні аспекти науково-методичного супроводу освітньої діяльності вчителів ЗЗСО розкрила під час свого виступу О. Папач, завідувачка кафедри методики викладання і змісту освіти, к.п.н. Питанню розкриття цифрового потенціалу підвищення кваліфікації педагогів був присвячений виступ В. Немерцалова, завідувача науково-методичної лабораторії природничо-математичної освіти,  к.б.н. Одним із актуальних питань сьогодення є імплементація Державного стандарту базової середньої освіти в пілотних закладах НУШ, саме з цим ознайомила Л. Кононенко, методист НМЛ соціального   партнерства та міжнародної діяльності. Використання проєктних технології у соціально – педагогічній діяльності викладачів академії активізує освітній потенціал як академії, так і освітнього простору області загалом, про що у своєму виступі повідомила С. Здрагат, завідувачка кафедри освітньої політики, к.с.н. На особливостях використання методичного кластера для осмислення нових соціальних ролей консультантів центрів акцентувала увагу Г. Болдирєва, завідувачка науково-методичної лабораторії соціального партнерства та міжнародної діяльності академії.

Практична складова методичного кластера полягала у створенні учасниками заходу мапи соціальних партнерів центрів професійного розвитку педагогічних працівників. Цю активність, з використанням одного з прийомів методичного кластера, орієнтованого на розвиток  вміння припускати і прогнозувати, доповнювати й аналізувати, виділяючи основне, модерувала М. Гриньова, методистка науково-методичної лабораторії соціального партнерства та міжнародної діяльності. Також під час практикуму учасники заходу під супроводом С. Воронової, завідувачки науково-методичної лабораторії розвитку та якості освіти, к.п.н., мали можливість опрацювати в групах питання «Фактори та сили впливу на якість партнерства: консультант-педагог».

Захід завершився проведенням рефлексії з використанням флеш онлайн-опитування, під час якої учасники методичного кластеру відмітили ряд  переваг соціального партнерства, основною з яких визначили створення міцної партнерської кооперації, що буде сприяти професійному розвитку педагогів та працювати на розвиток громади. За підсумками заходу були окреслені плани на майбутнє щодо розвитку горизонтальної моделі співпраці центів професійного розвитку педагогічних працівників з академією та іншими стейкхолдерами.

 





Новини


7 лист. 2024
Практичний інтенсив «Ресурси, стратегії, практики»// «Соціальне партнерство: командний підхід»
КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» продовжує проведення практичних онлайн-інтенсивів «Ресурси, стратегії, практики» для директорів та консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників.

5 лист. 2024
ПРАКТИЧНИЙ ІНТЕНСИВ «РЕСУРСИ, СТРАТЕГІЇ, ПРАКТИКИ»// «КОМУНІКАЦІЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО МІКРОКЛІМАТУ В ЗПО»
05 листопада для керівників та педагогів закладів позашкільної освіти науково-методичною лабораторією управлінської діяльності та забезпечення якості освіти кафедри філософії освіти проведений практичний інтенсив за темою «Комунікація як інструмент формування позитивного мікроклімату в ЗПО».

25 жовт. 2024
#ПРАКТИЧНИЙ ІНТЕНСИВ «РЕСУРСИ, СТРАТЕГІЇ, ПРАКТИКИ» // «#ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИКА: ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ»
Керівники закладів загальної середньої освіти та позашкільної освіти Одещини 25 жовтня взяли участь у практичному інтенсиві «Ресурси, стратегії, практики» за темою: «Тайм-менеджмент у професійній діяльності керівника: практичні поради».

Всі новини