НМЛ управлінської діяльності та забезпечення якості освіти





Семінар-тренінг "Учнівське самоврядування в дії"

26 серп. 2022
Відповідно до плану роботи науково-методичної лабораторії соціального партнерства і міжнародної діяльності кафедри освітньої політики КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» 26 серпня в онлайн-форматі відбувся семінар-тренінг «Учнівське самоврядування в дії».

Захід проводився з метою сприяння розвитку професійної спроможності педагогів до здійснення ефективного супроводу діяльності учнівського самоврядування в контексті становлення громадського самоврядування в Новій українській школі та об’єднав понад 170 учасників, зокрема керівників закладів освіти, заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, класних керівників, співробітників центрів професійного розвитку педагогічних працівників та освітніх управлінців територіальних громад.
На початку заходу зі вступним словом виступила Ганна Болдирєва, завідувачка НМЛ соціального партнерства та міжнародної діяльності кафедри освітньої політики, котра у своїй промові наголосила на важливості розвитку учнівського самоврядування як складової громадського самоврядування в школі, ефективність діяльності якого є одним із критеріїв якості управління закладом освіти під час проходження інституційного аудиту.
Цінним в контексті старту нового навчального року став виступ Світлани Шеремет, завідувачки НМЛ виховання, соціальної і здоров’язбережувальної освіти кафедри методики викладання і змісту освіти, котра окреслила ключові нормативно-правові аспекти організації виховного процесу в 2022/23 н.р.
Впродовж роботи семінару учасники ознайомилися з роботою Одеської обласної школи громадянської партисипації дітей та дорослих “УСі В ДІЇ!” та можливостями співпраці із закладами освіти щодо розвитку діяльності учнівського самоврядування і практично опрацювали особливості організації діяльності учнівського самоврядування в дистанційному форматі з використанням онлайн-застосунків (створення електронних звернень та електронного банку партисипативних учнівських ініціатив, проведення онлайн опитувань для вивчення думки учнів та онлайн воркшопів тощо). Також під час заходу було презентовано для використання у шкільній практиці розроблені в межах міжнародних та всеукраїнських проєктів навчально-методичні ресурси з розвитку соціальної, громадянської та лідерської компетентностей представників учнівського самоврядування.
Семінар сприяв обміну досвідом успішних практик Одещини щодо впровадження неформальної освіти лідерів учнівського самоврядування в ЗЗСО та розвитку діяльності учнівського самоврядування в контексті становлення громадського самоврядування в Новій українській школі. Так, Катерина Плетяк, заступник директора з виховної роботи Красносільського ЗЗСО І-ІІІ ступенів - ліцею Красносільської сільської ради Одеської області, ознайомила з досвідом участі учнівського самоврядування у розвитку освітнього середовища завдяки реалізації партисипативних проєктів дітей та молоді. Антоніна Курдогло, заступник директора з виховної роботи, та Олена Горділа, педагог-організатор Біляївського ліцею № 2 Біляївської міської ради Одеської області, презентували досвід участі учнівського самоврядування у розвитку освітнього процесу через використання настільної гри з партисипативним тлом “Школа “ДіЯ”. Діана Карпенко, вчителька історії та громадянської освіти Красносільського ЗЗСО І-ІІІ ступенів - ліцею Красносільської сільської ради Одеської області, розкрила у своєму виступі можливості розвитку спроможності учнівства до ефективної діяльності учнівського самоврядування завдяки навчанню на курсі за вибором “Навчаємось жити в громаді”.
Захід пройшов у дружньому колі однодумців, котрі вкторе усталилися у думці, що учнівське самоврядування - це ресурс для ефективного демократичного врядування у школі та розвитку соціальної, громадянської та лідерської компетентності учнівської молоді, основою розвитку якого є партнерство, співпраця, спільнодія дітей та дорослих.

 





Новини


7 лист. 2024
Практичний інтенсив «Ресурси, стратегії, практики»// «Соціальне партнерство: командний підхід»
КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» продовжує проведення практичних онлайн-інтенсивів «Ресурси, стратегії, практики» для директорів та консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників.

5 лист. 2024
ПРАКТИЧНИЙ ІНТЕНСИВ «РЕСУРСИ, СТРАТЕГІЇ, ПРАКТИКИ»// «КОМУНІКАЦІЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО МІКРОКЛІМАТУ В ЗПО»
05 листопада для керівників та педагогів закладів позашкільної освіти науково-методичною лабораторією управлінської діяльності та забезпечення якості освіти кафедри філософії освіти проведений практичний інтенсив за темою «Комунікація як інструмент формування позитивного мікроклімату в ЗПО».

25 жовт. 2024
#ПРАКТИЧНИЙ ІНТЕНСИВ «РЕСУРСИ, СТРАТЕГІЇ, ПРАКТИКИ» // «#ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИКА: ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ»
Керівники закладів загальної середньої освіти та позашкільної освіти Одещини 25 жовтня взяли участь у практичному інтенсиві «Ресурси, стратегії, практики» за темою: «Тайм-менеджмент у професійній діяльності керівника: практичні поради».

Всі новини