НМЛ управлінської діяльності та забезпечення якості освіти





Молодіжний обласний форум «Молодь як партнер у формуванні позитивного іміджу області/міста/громади»

12 серп. 2021
12 серпня в онлайн-форматі відбувся Молодіжний обласний форум «Молодь як партнер у формуванні позитивного іміджу області/міста/громади».

За ініціативи Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації 12 серпня в онлайн-форматі відбувся Молодіжний обласний форум «Молодь як партнер у формуванні позитивного іміджу області/міста/громади», участь в якому взяли представники органів управління освітою, молоді лідери, фахівці комунальних та державних установ Одеської області, які є стейкхолдерами участі молоді на місцевому та регіональному рівні.

З вітальною промовою до учасників форуму звернувся Олександр Лончак, директор Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, який, зокрема, закцентував увагу на необхідності розвитку умов для інституційної участі молоді на місцевому рівні. Основні проблеми та досягнення у сфері молодіжної політики в Одеській області у 2021 році розкрила у своєму  виступі Зоя Дмитрук, завідувачка сектором позашкільної освіти, виховної роботи та молодіжної політики Департаменту  освіти і науки облдержадміністрації. Серед інших питань, які були розглянуті під час форуму, це питання партнерської взаємодії  молоді Одещини з ветеранськими організаціями (Голопотелюк Олександр, заступник голови КР з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді) та питання утворення молодіжних рад як інструменту щодо широкого залучення молоді до суспільних процесів (Юліана Назо, молодіжний громадський діяч).

Участь у заході  у ролі спікера брала Марія Гриньова, методист науково-методичної лабораторії соціального партнерства та міжнародної діяльності кафедри освітньої політики КЗВО «Одеська академія неперервної освіти», яка розкрила тему: «Молодіжне лідерство: можливості неформальної освіти для розвитку спроможності молоді до ефективної громадянської участі». В ході виступу учасники форуму були ознайомлені з освітніми можливостями, які під час курсів підвищення кваліфікації та завдяки залученню до всеукраїнських та міжнародних проєктів надає академія задля розвитку у педагогів та учнівства здатності до демократичного лідерства у школах та громадах. Так, було анонсовано реалізацію освітньої інціативи «Школа «ДіЯ» в межах міжнародного проєкту «SIMschool – симуляційні ігри для вивчення прав людини», що реалізується ГО «ЕдКемп Україна» з німецькою громадською організацією «CRISP – Crisis Simulation for Peace e.V.» (CRISP - Conflict Simulation) у партнерстві з European Union in Ukraine, та презентовано пілотування в чотирьох територіальних громадах Одеської області курсу за вибором «Навчаємось жити в громаді» для учнів 8-9 класів ЗЗСО в межах швейцарсько-українського проєкту «DECIDE – Децентралізація для розвитку демократичної освіти».

Слід відмітити,  що молодіжна політика в умовах децентралізації орієнтована на формування комфортного середовища для життя, розвитку та самореалізації молоді в територіальних громадах. Тож, в День молоді хочемо побажати молодим людям Одещини конструктивного діалогу з місцевою владою та ефективної партнерської взаємодії у реалізації соціально значимих ініціатив. Будьте лідерами суспільно-корисної діяльності та власного життя, адже активна молодь – спроможна громада, спроможна громада – успішна країна!





Новини


22 лист. 2024
Дискусійний простір «Нова українська школа: рухаємось разом» // «Екологічні виміри оцінювання»//
22 листопада у рамках дискусійного простору «Нова українська школа: рухаємось разом» керівники закладів освіти, директори і консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників Одещини спілкувалися за темою «Екологічні виміри оцінювання».

7 лист. 2024
Практичний інтенсив «Ресурси, стратегії, практики»// «Соціальне партнерство: командний підхід»
КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» продовжує проведення практичних онлайн-інтенсивів «Ресурси, стратегії, практики» для директорів та консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників.

5 лист. 2024
ПРАКТИЧНИЙ ІНТЕНСИВ «РЕСУРСИ, СТРАТЕГІЇ, ПРАКТИКИ»// «КОМУНІКАЦІЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО МІКРОКЛІМАТУ В ЗПО»
05 листопада для керівників та педагогів закладів позашкільної освіти науково-методичною лабораторією управлінської діяльності та забезпечення якості освіти кафедри філософії освіти проведений практичний інтенсив за темою «Комунікація як інструмент формування позитивного мікроклімату в ЗПО».

Всі новини